سوالات متداول

در این قسمت می توانید سوالات متداول و رایج پیرامون استفاده از مجموعه نرم افزاری پرند را مشاهده نمایید. به این منظور کافی است تا بر روی علامت + در کنار عنوان مورد نظر کلیک کنید تا مطلب مورد نظر نمایش داده شود.

۱ - Boot نشدن کامپیوتر پس از نصب فعال سازی Windows 7

۱ - Boot نشدن کامپیوتر پس از نصب فعال سازی Windows 7

چنانچه پس از نصب فعال سازی Windows 7 و Restart شدن کامپیوتر، ویندوز Boot نشد، مراحل عنوان شده در ادامه را به دقت انجام دهید. ابتدا دیسک نصب Windows 7 را در کامپیوتر خود قرار داده و سیستم را توسط آن بوت کنید. پس از مشاهده صفحه ابتدایی کلید Shift را نگه داشته و همزمان کلید F10 را بفشارید. در صفحه باز شده دستور bootsect.exe /nt60 SYS /force را تایپ کرده و Enter را بزنید. پنجره را بسته و بر روی Restart کلیک کنید تا سیستم مجدد راه اندازی شود. اگر با این کار مشکل حل نشد مجدد ویندوز را از طریق دیسک Windows 7 بوت کرده و این بار دستور bootsect.exe /nt60 ALL /force را در صفحه CMD وارد کنید. بر طبق مطالب عنوان شده می بایست مشکل بوت نشدن ویندوز حل شود.

۲ - رفع مشکل از کار افتادن نرم افزار Internet Download Manager

۲ - رفع مشکل از کار افتادن نرم افزار Internet Download Manager

Internet Download Manager قدرتمندترین نرم افزار جهت مدیریت بر دانلود فایل ها و افزایش سرعت دریافت فایل ها از اینترنت می باشد. سازنده این برنامه هر چند وقت یکبار ویرایش جدیدی از آن را عرضه کرده و با دادن پیامی شما را تشویق به Update کردن خود به آخرین نسخه می کند. اگر شما با موافقت این پیام برنامه نصب شده را Update کنید فعال سازی آن از بین خواهد رفت. در هر صورت اگر با این مشکل مواجه شدید ابتدا این برنامه را به صورت کامل از روی سیستم خود حذف کرده و ویندوز را Restart کنید. سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی R + WIN در پنجره Run عبارت regedit را تایپ کنید. از پنج گزینه موجود HKEY_LOCAL_MACHINE را انتخاب کرده و از زیر مجموعه SOFTWARE عبارت Internet Download Manager را پیدا کنید. در سیستم های ۶۴ بیتی پس از رفتن به SOFTWARE می بایست ابتدا به Wow6432Node رفته و سپس این برنامه را پیدا کنید. با استفاده از کلید Delete این کلید رجیستری را پاک کرده و سپس برنامه را بر روی سیستم نصب و فعال کنید.

۳ - پیام خطا در هنگام اجرای بازی هایی نظیر Angry Birds

۳ - پیام خطا در هنگام اجرای بازی هایی نظیر Angry Birds

اگر در هنگام اجرای برخی بازی ها نظیر Angry Birds با پیام هایی نظیر !OpenGL 2.0 renderer not supported مواجه شدید، این موضوع می تواند به خاطر نصب نبودن نرم افزار DirectX و یا به روز نبودن درایور کارت گرافیکی سیستم شما باشد. برای رفع مشکل می توانید ابتدا برنامه DirectX را از بخش Runtime Libraries بر روی ویندوز خود نصب کنید. سپس به سایت سازنده چیپ گرافیکی دستگاه خود رفته و آخرین ویرایش از درایور آن را دانلود کنید. اگر با نصب آخرین نسخه از درایور کارت گرافیکی باز هم مشکل حل نشد، دلیل آن عدم پشتیبانی چیپ گرافیکی سیستم شما از OpenGL 2.0 بوده و شما قادر به اجرای این بازی بر روی سیستم خود نخواهید بود.

۴ - دریافت آخرین نسخه Adobe Flash Player

۴ - دریافت آخرین نسخه Adobe Flash Player

Flash Player یکی از پرکاربردترین نرم افزارها بوده که بر روی اکثر کامپیوترها برای مشاهده محتویات فلش، نصب و استفاده می شود. این برنامه به صورت مداوم توسط شرکت سازنده آن به روز می شود. از آنجاییکه امکان به روز رسانی این برنامه در همه کشورها وجود ندارد شما می توانید همواره آخرین ویرایش این نرم افزار را از سایت شرکت پرند دریافت کرده و بر روی سیستم خود نصب کنید. همچنین در صورتیکه نسخه نصب شده از این برنامه بر روی سیستم شما با مشکل مواجه شده است، می توانید ابتدا از داخل پوشه این برنامه Adobe Flash Player Uninstaller را اجرا کرده تا نسخه قبلی این برنامه به صورت کامل از ویندوز شما حدف شده، پس از این کار Flash Player را نصب کنید.

۵ - رفع مشکل اجرا نشدن برنامه های Autoplay

۵ - رفع مشکل اجرا نشدن برنامه های Autoplay

در برخی موارد به دلیل مشکلات گوناگون در ویندوز امکان دارد که دیسک های دارای Autoplay به صورت خودکار بر روی سیستم اجرا نشوند. جهت رفع این مشکل ابتدا با فشردن همزمان کلید های R + WIN صفحه Run ویندوز را باز کنید. در این قسمت عبارت gpedit.msc را به دقت تایپ نموده و Enter را بزنید. با این کار صفحه ای با عنوان Group Policy باز خواهد شد. در لیست درختی سمت چپ و از زیر مجموعه Computer Configuration بر روی + کنار عبارت Administrative Templates کلیک کنید. در ویندوز XP با انتخاب System و در گزینه های باز شده در سمت راست بر روی عبارت Turn off Autoplay دوبار کلیک کنید. در کادر باز شده Disable را انتخاب کرده و OK را بزنید. در ویندوز های Seven ،Vista و Eight نیز با کلیک بر روی Windows Components، در سمت راست بر روی AutoPlay Policies دوبار کلیک کنید. با دوبار کلیک بر روی هر چهار آیتم و قرار دادن آنها بر روی Disable مشکل اجرا نشدن برنامه های Autoplay حل خواهد شد. در غیر این صورت نیز می توانید با کلیک راست بر روی درایو DVD و انتخاب گزینه Open به مسیر اصلی دیسک خود رفته و فایل اجرایی آن را باز کنید.

۶ - نحوه فعال کردن صفحه کلید فارسی در ویندوز

۶ - نحوه فعال کردن صفحه کلید فارسی در ویندوز

جهت فعال سازی و امکان تایپ مستقیم فارسی در ویندوز XP باید از قسمت Control Panel و با انتخاب سربرگ Switch to Classic View آیکون Regional and Language Options را برگزینید. به سربرگ Languages رفته و تیک گزینه Install files for complex script and right-to-left languages را فعال کنید. توجه داشته باشید که در این زمان باید دیسک مربوط به ویندوز XP داخل دستگاه باشد. با انتخاب Apply و پس از نصب فایل های مورد نیاز بر روی Details کلیک کنید. در پنجرۀ باز شده بر روی Add کلیک کرده و از قسمت Input language زبان فارسی را انتخاب کنید. در ویندوزهای Vista و Seven پس از رفتن به Control Panel و انتخاب Region and Language در پنجره Regional and Language Options در سربرگ Keyboards and Languages روی Change keyboards کلیک کرده و در صفحۀ باز شده گزینه Add را برگزینید. در این قسمت با انتخاب علامت مثبت کنار زبان Persian و Keyboard، تیک گزینه Persian را فعال نموده و بر روی OK کلیک کنید. در ویندوز 8 پس از فشردن کلید WIN عبارت Add a language را تایپ کرده و از منوی سمت راست روی Settings کلیک کنید. روی گزینه ای با همین نام کلیک کرده و در صفحه باز شده بر روی Add a language کلیک کنید. در صفحه باز شده گزینه Persian را پیدا کرده و با انتخاب آن روی Add کلیک کنید. با انجام مراحل فوق امکان انتخاب زبان فارسی و انگلیسی در Taskbar کنار ساعت ویندوز وجود داشته که از طریق کلیک بر روی آن یا فشردن هم زمان کلیدهای Alt + Shift از روی صفحه کلید امکان تغییر زبان وجود خواهد داشت.

۷ - تفاوت نسخه های مختلف ویندوز

۷ - تفاوت نسخه های مختلف ویندوز

شرکت مایکروسافت با ارائه هر سیستم عامل، نسخه های گوناگونی از آن را به مرحله تولید می رساند و دلیل آن نیز علاوه بر قیمت تمام شده محصول برای مشتری، تفاوت در امکانات و کارایی های آنها می باشد. به عنوان مثال Windows 8 دارای نسخه های Pro ،Basic و Enterprise بوده و Windows 7 دارای نسخه های متفاوتی از جمله Professional ،Home Edition و Ultimate است که ما در این مجموعه تمامی ویرایش ها را به صورت ۳۲ و ۶۴ بیتی در اختیار شما قرار داده ایم. چنانچه قصد نصب Windows 8 را دارید کامل ترین نسخه برای کاربران خانگی ویرایش Pro می باشد، نسخه Enterprise برای استفاده سازمانی طراحی شده و برای کاربران عادی مناسب نیست. پیشنهاد می کنیم چنانچه از سخت افزار قدرتمندی برخوردارید، برای سازگاری هرچه بیشتر برنامه ها و استفاده از تمامی امکانات این سیستم عامل، Windows 7 Ultimate یا Windows 8 Pro را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

۸ - فارسی کردن اعداد در نرم افزار Word 2010 و 2013

۸ - فارسی کردن اعداد در نرم افزار Word 2010 و 2013

در پنجره اصلی این برنامه بر روی دکمه آبی رنگ File (گوشه سمت چپ و بالا) کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Options را انتخاب کنید. در سمت چپ پنجره باز شده به قسمت Advanced رفته و با پایین آوردن لغزنده از زیر منوهای موجود در آن زیر عنوان Show document content گزینه Numeral را پیدا کرده و حالت آن را بر روی Context قرار دهید. با این کار در صورت فعال بودن صفحه کلید فارسی اعداد به صورت فارسی تایپ می شوند.

۹ - نصب دو ویندوز در کنار یکدیگر

۹ - نصب دو ویندوز در کنار یکدیگر

جهت نصب دو ویندوز بر روی سیستم، شما احتیاج به دو پارتیشن خالی خواهید داشت. همچنین ویندوز طوری طراحی شده که همیشه باید ابتدا نسخه قدیمی تر نصب شده و بعد اقدام به نصب نسخه جدیدتر نمود. به عنوان مثال برای نصب دو سیستم عامل XP و 7 ابتدا باید ویندوز XP نصب شده، سپس ویندوز 7 را Install کنید. در غیر این صورت پس از نصب نسخه قدیمی تر، ویندوز قبلی دیگر قابل دسترسی نخواهد بود.

۱۰ - طریقه استفاده از کارت طلایی

۱۰ - طریقه استفاده از کارت طلایی

کارت طلایی قرار گرفته شده در مجموعه نرم افزاری پرند شامل کد اختصاصی برای ثبت محصول در سایت شرکت، کد VIP برای استفاده از بخش دانلود نرم افزار در KING آنلاین و کد تخفیف برای خرید مخصولات از فروشگاه اینترنتی شرکت با تخفیف ویژه می باشد. هر کارت برای یک نوبت خرید محصولات بوده و همان طور که می دانید درصد ها با هم جمع نمی شوند. به عنوان مثال با داشتن ۵ کارت طلایی، ۱۰۰٪ تخفیف شامل خرید شما نخواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت مراجعه نمایید.

۱۱ - عدم نصب و شناسایی برخی از قطعات سخت‌ افزاری در ویندوز

۱۱ - عدم نصب و شناسایی برخی از قطعات سخت‌ افزاری در ویندوز

قطعات سخت افزاری جهت شناسایی و امکان استفاده صحیح نیاز به درایور سازگار با ویندوز نصب شده بر روی سیستم شما دارند. از آنجاییکه امکان دارد ویندوز به صورت پیش فرض نتواند تمامی قطعات سخت افزاری سیستمتان را شناسایی کند شما می بایست درایور آن را از سایت سازنده آن قطعه سخت افزاری تهیه کنید. چنانچه در سایت سازنده درایوری مربوط به سیستم عامل نصب شده وجود نداشت، شما نمی توانید از آن قطعه بر روی ویندوز خود استفاده کرده و این موضوع تنها مربوط به سازنده آن قطعه سخت افزاری بوده و دلیلی بر ایراد ویندوز نیست. همچنین در این مجموعه، نرم افزاری با نام DriverPack Solution قرار داشته که دارای بانک نرم افزاری گسترده ای از قطعات سخت افزاری می باشد. بنابراین در صورت نداشتن درایورهای مورد نیاز دستگاه خود می توانید این برنامه را بر روی سیستم خود اجرا کنید تا در صورت امکان درایورهای مورد نیاز دستگاه شما توسط این برنامه شناسایی و نصب شوند.

۱۲ - احتمال بروز مشکل در به روز رسانی برخی آنتی ویروس ها

۱۲ - احتمال بروز مشکل در به روز رسانی برخی آنتی ویروس ها

برخی از آنتی ویروس ها مانند Kaspersky جهت به روز رسانی، به اینترنت پر سرعت نیاز داشته و چنانچه در هنگام به روز رسانی با پیام خطا مواجه شدید، علت آن کند بودن اتصال اینترنتی شما می باشد. در صورتیکه به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارید می توانید به روز رسانی آفلاین تعدادی از آنتی ویروس ها را از طریق سایت شرکت دریافت کرده و سپس آنتی ویروس خود را به صورت آفلاین Update کنید.

۱۳ - درخواست کلمه عبور کاربری در هنگام اجرای اولیه Windows Server

۱۳ - درخواست کلمه عبور کاربری در هنگام اجرای اولیه Windows Server

پس از نصب و راه اندازی ویندوز Server، برای اولین بار از شما یک کلمه عبور برای کاربر Administrator درخواست می شود. در اکثر موارد ویندوز کلمه عبور ورودی را بدلیل رعایت نکردن قواعد آن از شما قبول نمی کند. در تعریف کلمه عبور ویندوز Server باید از انواع کاراکترهای مختلف استفاده کنید. از آنجاییکه امنیت در ویندوز Server از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، قوانین مشخصی برای تعیین کلمه عبور این ویندوز وجود داشته و این سیستم عامل هر کلمه عبوری را قبول نمی کند. به عنوان مثال اگر شما 123 را به عنوان پسورد در نظر بگیرید با پیام خطا مواجه خواهید شد. یک نمونه از کلمه عبور می تواند به صورت #@!abcABC123 باشد. یعنی باید ترکیبی از حروف کوچک، بزرگ، اعداد و کاراکترهای مختلف جهت کلمه عبور استفاده شود، در غیر این صورت مجوز ورود به سیستم عامل به شما داده نخواهد شد. این موضوع تنها به دلیل اهمیت امنیت در سیستم هایی بوده که تحت Windows Server فعالیت می کنند.

۱۴ - تایپ فارسی در برنامه های گرافیکی

۱۴ - تایپ فارسی در برنامه های گرافیکی

برخی از برنامه های گرافیکی مانند CorelDRAW و Autodesk 3ds Max، قابلیت تایپ مستقیم فارسی ندارند. جهت تایپ فارسی در این گونه برنامه ها، باید از یک فارسی ساز استفاده کنید. بدین منظور یا باید از نرم افزارهای فارسی ساز ساخته شده توسط شرکت های ایرانی در این زمینه استفاده کرده یا می توانید نرم افزار ParsiNegar را از بخش Documents Tools بر روی سیستم خود نصب نمایید تا بتوانید متون فارسی خود را در این گونه برنامه ها تایپ کنید.

۱۵ - مشاهده صفحه Blue Screen (صفحه آبی رنگ حاوی پیام خطا)

۱۵ - مشاهده صفحه Blue Screen (صفحه آبی رنگ حاوی پیام خطا)

چنانچه در هنگام نصب و استفاده از ویندوز و یا نصب نرم افزارها بر روی سیستم با یک صفحه آبی رنگ حاوی پیام خطا مواجه شدید این امر می تواند مربوط به یکی از موارد زیر باشد:

۱ - درایور سخت افزارهای سیستم شما از جمله کارت صدا، مادربورد و ... به درستی نصب نشده است.

۲ - سیستم عامل ویندوز شما آلوده به ویروس یا سایر فایل های مخرب شده است.

۳ - یکی از قطعات سخت افزاری موجود در سیستم مانند RAM ،Hard Disk و ... مشکل دارد.

۴ - آخرین برنامه ای که بر روی سیستم خود نصب کرده اید با سیستم شما سازگار نبوده است.

۵ - نصب تعداد زیادی از برنامه های مختلف در روند کاری ویندوز اختلال ایجاد کرده است.

۱۶ - Safe Mode چیست و چگونه وارد آن شویم

۱۶ - Safe Mode چیست و چگونه وارد آن شویم

چنانچه ویندوز نصب شده بر روی دستگاه شما در حالت عادی قادر به بالا آمدن و استفاده نباشد، شرکت مایکروسافت بخشی با نام Safe Mode را طراحی کرده است. در حقیقت این بخش قسمتی برای رفع اشکال ویندوز بوده که کامپیوتر را در یک وضعیت محدود راه اندازی می کند. در Safe Mode تنها فایل های اصلی و درایورهای مورد نیاز برای کار کردن صحیح ویندوز اجرا شده و سایر سرویس ها و برنامه های نصب شده اجرا نمی شوند. بنابراین اگر شما برنامه یا درایور ناسازگاری بر روی ویندوز نصب کرده باشید که مانع بوت شدن صحیح آن شود می توانید در این بخش اقدام به اصلاح یا حذف آن کرده تا بتوانید مجدد در حالت عادی از ویندوز خود استفاده کنید. همچنین کرک کردن تعداد محدودی از برنامه ها از جمله آنتی ویروس ها نیاز به ورود شما به Safe Mode دارد. به طور کلی راه های مختلفی برای وارد شدن به این بخش در نسخه های مختلف ویندوز در نظر گرفته شده است.

بدین منظور ابتدا می بایست با فشردن کلید های ترکیبی R + WIN صفحه Run ویندوز را باز کنید. اکنون با تایپ عبارت msconfig روی OK کلیک کنید. روی سربرگ Boot کلیک کرده و از بخش Boot options تیک Safe boot را فعال کنید. با کلیک بر روی دکمه OK و انتخاب گزینه Restart ویندوز Reset شده و در حالت Safe Mode راه اندازی می شود. دقت کنید پس از بالا آمدن ویندوز در Safe Mode برای خارج کردن ویندوز مجدد باید به همان صفحه بازگشته و تیک Safe boot را بردارید تا ویندوز در حالت عادی شروع به کار کند.

۱۷ - اصلاح مشکل تایپ حروف فارسی در برنامه Photoshop

۱۷ - اصلاح مشکل تایپ حروف فارسی در برنامه Photoshop

چنانچه در هنگام تایپ فارسی در برنامه Photoshop با مشکل جدا تایپ شدن حروف مواجه شدید با انجام این مراحل می توانید مشکلتان را برطرف کنید. ابتدا در محیط برنامه Photoshop بر روی منوی Window کلیک کرده و گزینه Character را انتخاب کنید. پس از آن به سربرگ Paragraph رفته و بر روی آخرین گزینه این کادر (یک مثلث کوچک رو به پایین به همراه چند خط) کلیک کنید. حال از منوی باز شده عبارت Every-line Composer را انتخاب کنید. با این کار مشکل جدا تایپ شدن تایپ حروف اصلاح خواهد شد.

۱۸ - مشاهده پیام Access Denied یا باز شدن کادر پیغام Open With با کلیک بر روی درایوها

۱۸ - مشاهده پیام Access Denied یا باز شدن کادر پیغام Open With با کلیک بر روی درایوها

اگر با کلیک بر روی درایوهای هارد دیسک خود با کادر Open With یا پیام Access Denied مواجه شدید، این امر به خاطر وجود ویروسی به نام Autorun.inf می باشد.

جهت رفع این مشکل ابتدا باید توسط یک آنتی ویروس به روز رسانی شده، منبع اصلی ویروس را پاک کرده و برای بازگرداندن سیستم به حالت قبلی این مراحل را انجام دهید.

برنامه WinRAR را از قسمت Compression Tools مجموعه خود نصب کنید. در صفحه اصلی این برنامه با کلیک بر روی دکمه قرار داده شده در سمت راست نوار آدرس، تمامی درایوهای کامپیوتر به نمایش در می آید. درایو دارای این مشکل را انتخاب کرده و در لیست فایل های ظاهر شده فایل Autorun.inf را پیدا کنید. با حذف این فایل و Restart کردن، درایو شما به حالت قبل باز خواهد گشت. دقت کنید به هیچ عنوان فایل دیگری را از سیستم خود حذف نکنید.

۱۹ - User Account Control چیست؟

۱۹ - User Account Control چیست؟

شرکت مایکروسافت به علت ایرادهای امنیتی عمده ای که به سیستم عامل ویندوز گرفته می شد، از ویندوز ویستا به بعد اقدام به طراحی قسمتی به نام User Account Control نمود. در سیستم عامل مکینتاش در صورت اعمال تغییر در تنظیمات سیستم یا نصب برنامه ها باید ابتدا هویت خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید یک نرم افزار بر روی مک نصب کنید، می بایست کلمه عبور مدیر سیستم را وارد کنید. اما اعمالی از این قبیل در ویندوز به راحتی برای هر کسی که به سیستم دسترسی داشته باشد امکان پذیر است. تنها ویندوز از شما می پرسد که آیا می خواهید این تغییر انجام شود؟ در حقیقت UAC بیشتر به یک سیستم تایید شباهت دارد تا یک سیستم تعیین هویت که بتواند امنیت کامپیوتر شما را افزایش دهد. همچنین این سیستم هوشمند نبوده و امکان دارد سؤالی ثابت بارها از شما پرسیده شود. از آنجاییکه این سیستم سبب عدم نصب و فعال شدن بسیاری از برنامه ها می شود به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از نصب و فعال سازی برنامه ها ابتدا این تنظیم را در ویندوز خود غیر فعال کنید.

۲۰ - بازیابی رمز عبور فراموش شده ویندوز

۲۰ - بازیابی رمز عبور فراموش شده ویندوز

برای این کار ابتدا توسط دیسک هفدهم مجموعه، سیستم خود را بوت کنید. با این کار نرم افزار Active@ Boot Disk به نمایش در خواهد آمد. بر روی دکمه قرمز رنگ موجود در پایین و سمت چپ صفحه کلیک کرده تا منوی آن باز شود. از قسمت Programs برنامه Active@ Password Changer را انتخاب کنید. در صفحه باز شده بدون تغییر در گزینه های پیش فرض بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی نیز Next را انتخاب کنید. حال می بایست کاربری که قصد حدف کلمه عبود آن را دارید از لیست انتخاب کنید. نام کاربران در بخش User Name نمایش داده شده اند. به عنوان مثال اگر نام کاربری ویندوز شما Parand می باشد می بایست عبارت موجود در کنار نام Parand در بخش RID را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید. در پایان کافیست تا بر روی گزینه Save کلیک کرده و Yes را انتخاب کنید. با مشاهده User’s attributes has been successfully changed کلمه عبور ویندوز شما با موفقیت حذف شده است. اکنون با راه اندازی مجدد سیستم می توانید بدون نیاز به وارد کردن کلمه عبور به ویندوز وارد شوید.

۲۱ - نحوه غیرفعال کردن به‌روز رسانی ویندوز

۲۱ - نحوه غیرفعال کردن به‌روز رسانی ویندوز

به منظور غیر فعال کردن به روز رسانی در Winodows 8 نشانگر ماوس را به گوشه پایین و سمت چپ برده و روی این قسمت کلیک راست کنید. گزینه System را انتخاب کنید. در پایین و سمت چپ کادر باز شده روی Windows Update کلیک کرده و سپس Change Settings را انتخاب کنید. منوی موجود در این قسمت را باز کرده و Never check for updates را انتخاب کنید. در Windows 7 به منوی Start رفته و در قسمت جستجو پس از تایپ نمودن عبارت Windows Update کلید Enter را بزنید. در صفحه باز شده و از منوی سمت چپ Change settings را انتخاب نموده و زیر قسمت Important updates پس از انتخاب Never check for updates بر روی OK کلیک کنید.

همچنین برای غیر فعال کردن به روز رسانی در ویندوز XP پس از رفتن به Control Panel و از سمت چپ بر روی عبارت Switch to classic view کلیک کنید. حال Automatic updates را انتخاب کرده و پس از انتخاب نمودن گزینه Turn Off Automatic Updates بر روی OK کلیک کنید.

۲۲ - تفاوت گزینه های قابل انتخاب در مراحل نصب ویندوز XP چیست؟

۲۲ - تفاوت گزینه های قابل انتخاب در مراحل نصب ویندوز XP چیست؟

یکی از ویژگی های این مجموعه قرار گرفتن ۴ نسخه از ویندوز XP به صورت Multiboot در مجموعه می باشد. به طور کلی چنانچه در هنگام نصب، ویندوز XP قطعات سخت افزاری از جمله هارد دیسک سیستم شما را شناسایی نکند امکان نصب این ویندوز بر روی سیستم شما وجود نخواهد داشت. به همین دلیل نیز ما با قرار دادن آخرین درایورهای مورد نیاز برای دستگاه های جدیدتر با روشی استاندارد سعی کردیم تا کاربران امکان نصب ویندوز XP را بر روی تعداد بیشتری از دستگاه ها داشته باشند. گزینه اول ویندوز XP بدون قرارگیری درایورها بوده و گزینه دوم شامل درایورهای اضافه شده به آن می باشد. جهت آسانی بیشتر نصب ویندوز برای آن دسته از افرادی که می خواهند ویندوز بدون دریافت اطلاعات به صورت خودکار نصب شود، دو گزینه دیگر قرار داده شده که به ترتیب نصب خودکار گزینه های اول و دوم می باشند. در این حالت به جز مسیر نصب ویندوز سوال دیگری در مراحل نصب از شما پرسیده نخواهد شد.

۲۳ - عدم نیاز به فعال‌سازی بسیاری از برنامه‌ها

۲۳ - عدم نیاز به فعال‌سازی بسیاری از برنامه‌ها

یکی دیگر از ویژگی های بارز مجموعه نرم افزاری پرند اعمال فعال سازی خودکار برای بسیاری از برنامه ها بوده که سبب سهولت در نصب و استفاده از بسیاری از نرم افزارها می باشد. دقت کنید که فعال سازی برنامه ها همگی بر اساس متدهای استاندارد و با استفاده از دانش تیم فنی شرکت صورت گرفته و کوچکترین تغییری در سورس برنامه ها به وجود نیامده است. یکی از بزرگترین مزیت های این کار کاهش حجم فایل های Crack بوده که در بسیاری از مواقع به عنوان فایل خطرناک شناخته شده و سبب بروز مشکل در استفاده خواهد شد. بنابراین اگر در محیط Autorun دکمه فیلم آموزشی برای برنامه ای غیرفعال بود این بدان معناست که فعال سازی آن نرم افزار توسط تیم فنی شرکت پرند از قبل انجام شده و شما پس از نصب نیازی به انجام مراحل فعال سازی نخواهید داشت.